Biletul zilei pentru data de 08.04.2021 este format din doua meciuri provenite din sferturile de finala ale Europa League. Va reamintim ca inainte de a plasa biletul avem rugamintea sa il treceti prin propriul filtru de analiza.

• Arsenal – Slavia

Arsenal a trecut in 1/8-finala de formatia greaca, Olympiacos, dupa ce in tur s-a impus cu scorul de 1:3, pe stadionul grecilor, iar in retur, londonezii, au pierdut meciul cu scorul de 0:1. Tunarii vin dupa o infrangere, inregistrata in Premier League, in fata celor de la Liverpool, cu scorul de 0:3. In ultimele cinci meciuri jucate, Arsenal, a inregistrat doua victorii, un egal si doua infrangeri.

Slavia Praga a eliminat in faza precedenta pe scotienii de la Rangers, dupa ce in tur, pe teren propriu, s-a inregistrat scorul de 1:1, insa in returul de la Rangers, Slavia, s-a impus cu scorul de 0:2. Slavia vine dupa un rezultat de egalitate in ultimul meci de campionat, scor 0:0, pe terenul formatiei Brno. Oaspetii au inregistrat trei victorii si doua rezultate de egalitate in ultimele cinci partide disputate.

• Dinamo Zagreb – Villarreal

Dinamo Zagreb este surpriza competitiei,dupa ce in faza precedenta de Europa League, a reusit sa ii elimine pe cei de la Tottenham, dupa ce in tur, englezii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 2:0, croatii au reusit in retur sa intoarca scorul de prelungirile suplimentare, reusind sa se impusa cu scorul de 3:0. Croatii au trei victorii, un egal si o infrangere in ultimele cinci meciuri disputate.

Villareal vine dupa doua meciuri impotriva formatiei Dinamo Kiev,disputate in faza precedenta a competitie, meciuri in care spaniolii s-au impus cu acelasi scor de 2:0. Villarreal are cinci victorii in ultimele cinci partide disputate, avand o forma foarte buna.